НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Александрия - Заря 1:0. Матч останнього шансу: рокіровка на дні таблиці відбулася ###

Украина. Александрия. Стадион "Ника". 3 200 зрителей

Главный арбитр: Виктор Швецов (Одесса)

Ассистенты: Наталья Рачинская (Киев) ,Максим Чертоляс (Херсон)

"Александрия" - "Заря" 1:0

Голы: Таргамадзе 17"Александрия": Панькив, Кралик (Зейналов 46), Казанюк, Довгый, Запорожан, Назаренко, Ксенз (Давыдов 79), Сидоренко, Таргамадзе, Старенький, Кабанов (Шевченко 68)"Заря": Шуховцев, Лозинский, Каменюка, Липартия, Аддо, Милько (Батыщев 46), Лазарович (Илюк 76), Ив. Белый, Петряк, Хомченовский, МягковПредупреждения: Зейналов 67, Назаренко 82 - Аддо 35, Милько 36, Ив. Белый 65, Хомченовский 74

Так склалася турнірна доля, що звітний поєдинок, без перебільшення, був головним для обох команд у цьому році. Поразка «Олександрії», з огляду на те скільки і з ким матчів лишилося зіграти (лише одна команда була нижче в турнірній таблиці), фактично ставила б крапку на кар`єрі команди в прем’єр-лізі. Вельми схожа ситуація була і в «Зорі», яка мала рекордну для себе без виграшну серію та мінусовий очковий доробок. Тому називати цю гру можна було як завгодно: за шість, за дев`ять, за дванадцять тощо очок. Ясно було одне: нічия мало що б означала, і лише підкреслювала б аутсайдерський статус обох клубів.

«Олександрія» вийшла на гру в оптимальному складі: воротар – Паньків, у захисті Кралік,Сидоренко, Запорожан, Назаренко, півзахист: Казанюк, Старенький,Довгий, Ксьонз, Таргамадзе, та незмінно Кабанов попереду.

«Зорю» Шанцев повів у як виявилося в свій останній бій біля її керма в такому складі: голкіпер Шуховцев, оборонці - Каменюка, Лозінський, Аддо, Мягков, півзахисники-опорники Белий і Мілько, справа - Петряк, зліва - Хомченовський, Ліпартія та Лазарович, висунутий уперед. Практично, за винятком відсутності Сілюка попереду – ймовірно, оптимальний на сьогодні склад гостей.

Перші хвилини матчу минули у невиразній грі за ініціативу. Зрештою, господарі першими наблизилися до воріт і створили свої голеві моменти. Уже на четвертій хвилині після пасу від Давіда Таргамадзе й позиційного провалу оборонців гостей Сергій Старенький виходив на побачення з капітаном гостей, Ігорем Шуховцевим. Очну дуель із одним з найдосвідченіших футболістів «вічно перспективний» Старенький, звичайно, програв. При тому, на трибунах якось не дуже цьому і здивувалися – ясно, що, забивши кілька турів тому гол у ворота самого «Шахтаря», подібні події молоді українські футболісти мають святкувати довго. Момент справді був убойний і міг коштувати чорно-жовтим 3 очок.

Але інтрига гри на тому зовсім не вщухла, а навпаки. На тринадцятій хвилині вже Мілько з лінії штрафної завдав удару, який ще довго згадуватимуть фани біло-чорних – м’яч влучив у поперечину, кілька сантиметрів – і сценарій гри б нагадував зустріч цих команд в Алчевську, коли за рівної гри і навіть деякої переваги гостей, перемогу святкували господарі. Однак постулат – не забиваєш ти – забивають тобі – не змусив очікувати на своє втілення довго.

На сімнадцятій хвилині ДавідТаргамадзе, який після травми додає з кожним матчем, взяв гру на себе, здійснив рейд з лівого флангу в центр і з-за штрафної гарматним ударом поцілив у дальню від Шуховцева дев`ятку. М`яч з розряду таких, які не дуже-то беруться, якщо ти не стоїш в тому куті воріт. Це був, до речі, не тільки четвертий м’яч Давіда у футболці ПФКА, а й 900 гол «Олександрії» в чемпіонатах України різних рівнів.

На двадцятій хвилині Тарас Кабанов, опинившись у штрафній, мав робити рахунок 2:0, але не дуже вдало розвернувся і впав. На 26 хвилині після подачі кутового Кирилом Сидоренокм уже Ян Кралік міг нагадати про свою присутність у команді голом – не точно. Від моменту забитого гола і до кінця тайму «Олександрія» міцно тримає віжки ініціативи в своїх руках, і подібні, як на початку гри з Мільком, моменти в гостей уже не трапляються.

Другий тайм матчу був більш рівний за грою. Запам`ятався він переважно достатньо обережною грою «Олександрії», заміни якої знизили тмп атакувальних можливостей, незважаючи на те, що Володимир Шаран замість втомленого Кабанова випустив аж двох форвардів – Шевченка і Давидова. Зейналов, що вийшов замість більш креативного Ксьонза, гру стабілізував, але не підсилив. Крім того, через те, що «гра за шість очок» поступово почала псуватися в плані чемності бійцівських прийомів, після серії жовтих карток одне з порушень вибило з гри Дмитра Назаренка – винесений на ношах, у гру він повернувся,але ненадовго.

Таким чином, все це призвело до того, що в останні вісім хвилин «Зоря» могла не тільки відігратися. На 86 хвилині Іллюк примудрився покращити «рекорд» Старенького у першому таймі з не забивання: з шести метрів футболіст «Зорі» взагалі в ворота не влучив. Через дві хвилини вже Паньків переграв цього ж футболіста гостей. Але навіть рейд голкіпера Шуховцева на доданих хвилинах у чужу воротарську не допоміг «Зорі» зрівняти рахунок. Господарі ж могли збільшити рахунок на 53 хвилині, коли востаннє перед своєю заміною, по воротах пробивав Тарас Кабанов. Втім, матч так і закінчився 1:0 на користь господарів, які, чесно кажучи, цю перемогу вистраждали і заслужили.

Таким чином, команда Володимира Шарана, здобувши третю свою перемогу в чемпіонаті – востаннє вона вигравала аж 20 серпня в «Оболоні» - обійшла «Зорю» в турнірній таблиці і може дещо спокійніше готуватися до матчу з «Таврією», де чорно-жовті спробують вистояти. Що ж до «Зорі», то тепер її доля зміниться, сподіваємося на краще – в її стані буквально одразу після гри і і в телефонному режимі відбулася зміна тренера. Біля команди тепер стоятиме тандем двох Юріїв – Вернидуб та Коваль.

Відтак, після 18 туру достатньо чітко окреслилася четвірка команд, які, швидше за все, і розіграють між собою невтішні два місця – «Оболонь», «Зоря», «Олександрія» і «Карпати». Теоретично, ці команди ще можуть поборотися за виживання з «Волинню», «Чорноморцем» та «Іллічівцем». Однак зробити це буде вкрай складно. Особливо, «Олександрії», якій з «Оболонню», «Карпатами» та «Іллічівцем» гарти на виїзді. Утім, зимове міжсезоння може внести свої корективи в стани кожної з команд низу таблиці..

Анатолий Чанцев, главный тренер «Зари»:

- Впечатления от игры? Ну, как, - проиграли. Конечно, отрицательные, плохие впечатления. А что касается самой игры. Конечно, команда моталась, она готовилась. Много было разговоров, много было слов, но, к сожалению, слова не воплотились в дела, и игра в голы не воплотилась. Без голов выиграть невозможно. Ну, первый тайм выглядели хуже, плохо проходили центральную линию поля. И не такие хорошие были скоростные атаки, Лазаревич в очередной раз из вне игры не выходил.

Пропустили гол, хотя я уже говорил: предупредили всех, что Таргамадзе – это ударная правая нога, поэтому его надо нейтрализовать. К сожалению, ребята это не поняли, что ли? Не знаю, как? Или не выполнили… Второй тайм удался получше – играли чуть-чуть побыстрее. Были моменты, и хорошие моменты, но забить не смогли, к сожалению.

UA-футбол: - Какие на данный момент планы у «Зари» касательно окончания сезона? И насколько удобно и хорошо, если осенью играются весенние туры чемпионата?

- О планах я не могу ничего сказать. Планы на сегодняшний день – добраться до Луганска. Планы такие, а там вопросы – что будет дальше. А то что матчи сейчас играем, конечно, на мой взгляд, субъективный, это плохо, что добавляются туры.

- Скажите, пожалуйста, были ли опасения лично у вас, что поле не будет надлежаще готово?

- Лично у меня? Мне без разницы. Мы настраивались на игру. И где играть, нам было безразлично. Нам сказали – матч в Александрии, мы играли в Александрии. Пришлось бы в Кривом Роге – играли бы там. Никаких опасений не было.

- Кого бы Вы выделили бы в стане соперников, и кого - среди своих?

- Вы впервые в Александрии?

- Впервые. Нет, раньше был, на каком-то стадионе играли, но я не помню. Может, даже на этом. Я видел поле и раздевалку. Так, вроде, впечталяет. Так что вам – удачи.

Фраза стосовно удачі, певно, стосувалася місцевого клубу. Тому що під час паузи у прес-центрі відбулася маленька подія, яку не можливо забути. А саме, по телефону представникам прес-служби «Зорі» було повідомлено про відставку головного тренера –пан Євген Геллер втомився очікувати результатів і прийняв рішення – Чанцева відправлено у відставку просто між прес-конференціями двох тренерів! В.о. тренера «Зорі» призначено Юрія Вернидуба, а його помічником – Юрія Коваля. Як повідомив UA-футбол, представник прес-служби клубу, він узагалі не розуміє, доки, маючи в теці як мінімум трьох солідних тренерів, можна було очікувати? Однак, шанований президент клубу пан Геллер прийняв рішення саме сьогодні, і тут уже нічого не поробиш. (Хіба що одна аналогія ніяк не дає спокою- «Шахтар» скуповує гравців, а «Зоря» тренерів –цікаво, навіщо? Але то вже риторика!) Прикольно хіба те, що тренерську рокіровку доручено було прес-службі! На запитання, чи малася на увазі відставка тренера в разі поразки, представники «Зорі» відповіли: безумовно, що так. Маючи в теці аж трьох супер-тренерів, очікувати результатів від одного тільки було б.. не вельми гречно.

Володимир Шаран, головний тренер ПФК «Олександрія»: (Прес-конференцію розпочав віце-аташе ПФКА Іван Мельник)

- Цей поєдинок був напружений . І ми очікували саме такого поєдинку! Тому що відступати було нікуди, і ми це прекрасно розуміли. Я так і сказав хлопцям на передматчевій установці: найголовніше, пацани, сьогодні три очки, - не гра , а три очки! Тому що чимало матчів ми справді проводили на хорошому рівні, а очковий баланс не змінювався у нашій команді, не попоповнювався. І тому-то сьогодні хлопці приклали максимум зусиль, аби першу чергу – перемогти. І я задоволений тим, що ми сьогодні здобуди черговц три пункти.

Прес-аташе ПФК «Олександрія» Юрій Біланюк: - Щойно стало відомо про відставку головного тренера «Зорі»? Як би Ви це прокоментували?

- не знгаю, що там у них,

у команді, і мені дуже важко щось говорити. Але, звісно, що «Зоря» - не та, що була раніше! Але за великим рахунком, це прішення приймає президент.